Raportul urma să ajungă la preşedintele Traian Băsescu, care în urmă cu 2 zile, într-o intervenţie telefonică la Realitatea TV, a declarat că nu a primit niciun raport.
Preşedintele Traian Băsescu a declarat, în această seară la Cotroceni, că a avut o discuţie telefonică cu Raed Arafat, precizând că nu doreşte să continue polemica, dar şi că la Cotroceni nu a ajuns un raport al acestuia privind Legea sănătăţii.
Traian Băsescu a adăugat că ştie cu siguranţă că un raport a fost trimis către ministrul Sănătăţii "în seara" în care a intervenit telefonic la un post de televiziune. "Dar la Cotroceni nu a ajuns", a spus el.
"Am avut o discuţie telefonică. Nu doresc să continuu această polemică. Pur şi simplu nu mă interesează", a spus preşedintele, întrebat dacă a discutat cu Raed Arafat, scrie Mediafax.
Preşedintele a adăugat că obiectivul său este reformarea sistemului de sănătate.
"Dacă există un raport trimis la Cotroceni, cu siguranţă are un număr de înregistrare. Aici nu se poate mişca nicio hârtie fără număr de înregistrare", a adăugat preşedintele.
CITEŞTE:








Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M