Foto: AFP
Serse Cosmi a trecut astăzi printr-o aventură neplăcută. Antrenorul echipei italiene Brescia a fost jefuit de doi tineri, în apropierea stadionului echipei pe care o antrenează, informează "Gazetta delo Sport".

Cosmi tocmai îşi parcase maşina, cînd a fost abordat de doi tineri, aflaţi pe un scuter. Iniţial a crezut că sunt suporteri ai echipei locale, care vor să-l salute, dar s-a elucidat rapid în legătură cu dorinţele acestora. "Dă-mi Rolexul", a spus unul dintre ei, cu un puternic accent napoletan, conform spuselor lui Serse.

Intimidat de atitudinea ostilă a celor doi, antrenorul Bresciei s-a conformat, iar cei doi au dispărut. La scurt timp, poliţia italiană a reuşit să-l reţină pe unul dintre hoţi, un tânăr napoletan de 22 de ani.

"Înainte îmi furau meciurile, acum îmi fură ceasul", a comentat, sarcastic, Serse Cosmi.