Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

ANI susţine că actul de constatare a incompatibilităţii lui Alistar e definitiv

Actul de constatare a stării de incompatibilitate emis de ANI în cazul preşedintelui Transparecy International, Victor Alistar, a rămas definitiv. Alistar a fost acuzat că timp de doi ani, a avut o funcţie publică, timp în care era şi directorul unei asociaţii, dar şi avocat.

ANI susţine că actul de constatare a incompatibilităţii lui Alistar e definitiv / Foto: Realitate TV
ANI susţine că actul de constatare a incompatibilităţii lui Alistar e definitiv / Foto: Realitate TV

Victor Alistar a fost până în vara anului 2009 purtător de cuvânt al Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici. Postul a fost suspendat iar Alistar a lucrat între timp ca director Transparency, dar şi ca avocat.

În urma unei verificări, inspectorii ANI au constatat că el s-a aflat în incompatibilitate. Ei susţin că Alistar nu a contestat actul, ca atare, acesta a rămas definitiv.

Pe de altă parte, preşedintele Transparency susţine că are o acţiune în instanţă deschisă împotriva deciziei ANI.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro