Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Angajaţii din penitenciare îi mulţumesc preşedintelui că nu renunţă şi la ei

Angajaţii din penitenciare îi mulţumesc preşedintelui că nu a renunţat şi la ei. Mai în glumă mai în serios, 500 de agenţi, ofiţeri de penitenciare şi personal civil i-au adresat lui Traian Băsescu o scrisoare în care pe lângă mulţumirile ironice şi-au exprimat şi hotărârea de a fi alături de colegii lor din sectorul de apărare, ordine publică şi siguranţă naţională.

Angajaţii din penitenciare i-au trimis o scrisoare lui Băsescu
Angajaţii din penitenciare i-au trimis o scrisoare lui Băsescu / FOTO: huon.ro

Angajaţii din penitenciare spun că apreciază că până la momentul actual, seful Statului nu s-a dezis şi de ei, dar resping hotărât decizia preşedintelui şi a prim-ministrului de a renunţa la serviciile Poliţiei şi Jandarmeriei.

În perioada următoare, sindicatele din penitenciare sunt hotărâte să participe la toate acţiunile organizate de către Confederaţiile Sindicale, inclusiv la acţiunile anunţate pentru data de 7 octombrie.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro