Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Andreea Paul Vass vrea sa devină comisar european

Andreea Paul Vass, consilier de stat al primului ministru, nu îşi doreşte să fie premier, aşa cum surse politice au declarat pentru ziare.com, dar şi-a fixat drept scop pe termen lung funcţia de comisar european al României.

Andreea Paul Vass vrea sa devină comisar european
Andreea Paul Vass vrea sa devină comisar european / FOTO: Grup RC

"Fiţi serioşi, să înţeleg că iniţiatorii (zvonurilor - n.red.) au chef de bancuri. Dar au şi simţul umorului, am trecut de la cea mai sexy la potenţial premier. E un pas, oricum", a declara Andreea Paul Vass, reacţionând la zvonurile privind o posibilă nominalizare a sa în funcţia de şef al Guvernului, după o eventuală sacrificare a lui Emil Boc.

În schimb, Vass se pregăteşte pentru postul de comisar european. "Eu mă pregătesc pentru postul de comisar european. Predau Guvernanţa Europeană la Facultatea de Relaţii Economice Internaţionale a Academiei de Ştiinţe Economice, pentru asta lucrez şi în acest sens mă formez", a declarat consilierul primului ministru.

"Dar este vorba despre un proiect pe termen lung, de cel putin trei mandate", a adaugat Andreea Paul Vass.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro