Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

ANATOLIE ŢURCAN, PRINS

Fostul viceprimar al oraşului Chişinău, reţinut la Constanţa

Fostul viceprimar al oraşului Chişinău, Anatolie Ţurcan, dat în urmărire internaţională prin Interpol, a fost depistat şi reţinut de poliţiştii constănţeni.

Ţurcan era căutat de poliţiştii moldoveni pentru comiterea infracţiunilor de fals, uz de fals, înşelăciune şi abuz în serviciu, fapte comise în calitate de viceprimar, în perioada 2000 - 2003.

Potrivit şefului IPJ Constanţa, comisar şef Victor Popescu, fostul viceprimar a fost găsit într-un apartament din cartierul constănţean Faleză Nord şi se presupune că acesta ar fi intrat în România încă din anul 2003.

Autorităţile întreprind demersurile necesare în vederea extrădării lui Anatolie Ţurcan în Republica Moldova.
Acelaşi subiect pe REALITATEA.NET
print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro