Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Ana Maria Brînză, bronz la Europenele de scrimă

Sportiva Ana Maria Brânză a câştigat medalia de bronz la spadă feminin, la Campionatele Europene de scrimă, ce se desfăşoară la Ostrava.

Ana Maria Brânză
Ana Maria Brânză / FOTO: sportm.ro

Ana Maria Brânză, intrată direct în turul doi, a trecut, cu 15-12, de ucraineanca Yana Şemyakina, după care a învins-o, în optimi, cu scorul de 15-10, pe franceza Sarah Daninthe, care a trecut, în turul doi, de o altă reprezentantă a României, Loredana Iordăchioiu, cu scorul de 15-13. În sferturi, Brânză a învins-o, cu 15-14, pe italianca Bianca del Carretto. În semifinale, Ana Maria Brânză a fost învinsă de sportiva germană Britta Heidemann, scor 15-10.

Loredana Iordăchioiu a învins-o, în turul doi, cu scorul de 15-8, pe suedeza Iohanna Bergdahl.

Anca Măroiu a trecut, în primul tur, cu 15-10, de rusoaica Lubov Şutova, iar în turul doi cu 15-14, de ungara Edina Bekefi. În optimile probei, sportiva română a fost învinsă, cu 15-7, de elveţiana Tiffany Geroudet.

Cea de-a patra reprezentantă a României în această probă, Simona Alexandru a fost eliminată în primul tur, cu 15-10, de italianca Rossella Fiamingo.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro