"Frumoase, seducatoare si ambitioase, amantele celebre nu au avut numai de castigat din aventurile lor", scrie ele.ro, într-un articol.
Lola Montez, o contesa irlandeza din secolul al XIX-lea a devenit cea mai faimoasa amanta a regelui Ludwig I al Bavariei. Dispretuita de bavarezi, Lola Montez a fost atacata chiar in propria casa si a parasit Bavaria dupa ce regele a abdicat.
O amantă aproape oficială: Camilla Parket-Bowles nu a fost considerata de Regina Marii Britanii drept o sotie potrivita pentru fiul ei, astfel ca a devenit amanta lui intermitent timp de aproape 20 de ani. Ea a devenit sotia Printului Charles si a obtinut titlul de ducesa de Cornwall, în ciuda lipsei de simpatie a poporul britanic.
Marylin Monroe este suspectata de o aventura nu doar cu presedintele american John F. Kennedy, ci si cu fratele sau, Bobby Kennedy.
Înainte de a forma cel mai faimos cuplu de la Hollywood, Angelina Jolie l-a cucerit pe Brad Pitt cand era implicat intr-o relatie cu Jennifer Aniston.
Elizabeth Taylor si-a parasit sotul pentru Richard Burton, care a divortat si el pentru a fi cu actrita cu ochii violeti. S-au iubit atât de furtunos încât s-au casatorit de doua ori.










Strategy & Technology PUBLYO
Marketing & Sales Q2M