Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

Alfaestetul, noua versiune a metrosexualului

Alfaestetul, bărbatul care se află cu un pas înaintea metrosexualului, ar putea deveni un trend global în 2011, deoarece metrosexualitatea este deja un lucru normal, global acceptat, iar evoluţia de la acest stadiu este firească.

Cristiano Ronaldo  / Foto: mtv.com
Cristiano Ronaldo / Foto: mtv.com

Alfaestetul, metrosexualul 2.0, este momentan doar o ştire despre un ceva care ar putea răspunde punctual întrebării "Ce anume ar mai putea face David Beckham cu el, în afară de a-şi cumpăra o crema exfoliantă nouă?" Sunt şanse ca el să devină un trend global în 2011, un an de la care omenirea s-a obişnuit deja să aştepte orice, scrie revista One.

Printre personajele simbol ale alfaestetului ar putea fi Alexander Skarsgard (True Blood), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Mickey Rourke, Gerard Butler, Daniel Craig, Jenson Button (pilot de Formula 1) sau Brandon Flowers (solistul formatiei The Killers).

Alfaestetul este versiunea mai nouă a metrosexualului, care se remarcă prin epilare, haine mulate şi bijuterii, folosirea cremelor şi eşarfelor şi calcularea caloriilor din salată "cu gravitatea cu care masculii alfa din vechime analizau dinamica pistoanelor într-un motor V12 de la Ferrari", mai scrie One.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro