Mutu a marcat golul 17 în Italia în meciul Fiorentina-Sampdoria, scor 2-2

Fotbal internaţional
Mutu a lovit din nou din penalty în Italia şi este la un singur pas de recordul de 18 goluri stabilit la Parma, în sezonul 2002-2003. Reuşita sa nu a fost însă suficienta pentru victoria Fiorentinei în meciul cu Sampdoria.

Adrian Mutu a marcat al 17-lea gol în acest sezon în Italia. Fiorentina a condus cu 2-1 în partida cu sampdoria din cadrul etapei a 35-a din Serie A, însă a fost egalată în minutul 90 şi mai are doar două puncte în faţa Milanului în lupta pentru ultimul loc de Liga Campionilor.

Cu Chivu 90 de minute pe teren, Inter a bătut acasă pe Cagliari, scor 2-1 şi este foarte aproape de a cuceri al treilea titlu consecutiv.

Într-un alt meci, Paul Codrea a jucat tot meciul în egalul obţinut de Siena la Napoli, scor 0-0.

De asemenea, integralist a fost şi ex-dinamovistul Ştefan Radu în Juventus - Lazio 5-2.