Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

AJOFM Cluj îşi face studio TV pentru a angaja şomeri în ţările nordice

Agenţia Judeteana de Ocupare a Fortei de Munca (AJOFM) Cluj îşi va face un studio TV, finanţat din fonduri Europene, prin care vizează angajarea şomerilor români în ţările Nordice: Belgia, Norvegia, Marea Britanie, Finlanda, Danemarca şi Suedia.

AJOFM Cluj va avea televiziune
AJOFM Cluj va avea televiziune / FOTO: blog.activewatch.ro

Candidaţii vor fi intervievaţi online de angajatorii din străinătate, iar apoi vor da o probă practică în faţa camerei de filmat, potrivit stiridecluj.ro.

"Consilierii de ocupare a fortei de muncă din ţările nordice din aceste ţări vor cauta locuri de muncă şi vor selecta persoanele şi acestea vor intra într-un interviu online într-un studio TV la ora şi data stabilita de angajatorul din străinatate. Dacă agenţia va solicita o probă de lucru, vom avea parte de o cameră mobilă care se va duce şi va filma la strung in locul in care se tine proba de lucru si care va fi transmis in direct", a declarat Daniel Don, directorul AJOFM Cluj.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro