Adrian Porumboiu: Dacă slăbesc şapte kilograme, sunt mai bun ca Delgado!
Patronul Vasluiului îşi desfiinţează jucătorii după eşecul cu Bistriţa şi spune că pe antrenorul Marius Lăcătuş îl ţin în funcţie doar rezultatele.
Vasluiul a ratat şansa de se apropia la un punct de Steaua şi CFR Cluj, după ce a pierdut pe teren propriu cu Gloria Bistriţa. Patronul moldovenilor a comentat în termeni foarte duri întrângerea, în emisiunea Premium Liga, de la GSP.TV.
"N-am avut forţă fizică, nu poţi să câştigi dacă nu poţi să stai în ghete. Pentru asta îţi trebuie preparatori, să ştie la ce nivel se află echipa şi cum să o pregătească. Suntem sub orice critică din punct de vedere fizic", a declarat finanţatorul Vasluiului.
El a făcut şi nominalizări punctuale privitoare la jocătorii proprii. "Lăcătuş insistă cu un anumit jucător pe care eu îl văd nu foarte inspirat, i-am zis, dar el insistă să joace în 10. Delgado e cap de linie, pierde toate mingile. Şi Hugo Luz fugea după scaieţi. Probabil că suntem deja prea obosiţi, deşi n-au trecut decât 4 etape. Oricum, dacă slăbesc 7 kilograme, sunt mai bun ca Delgado", a mai spus Porumboiu.
Referitor la antrenorul Marius Lăcătuş, căruia fanii gazdelor i-au cerut demisia, patronul a răbufnit: "Pe Lăcătuş îl ţin rezultatele, la nivelul de investiţii pe care le-am făcut noi, nu putem să ne permitem experimente eşuate. Dacă aş spune că ne batem la titlu, m-aş umple de penibil".
Cu Marius Lăcătuş pe banca tehnică, FC Vaslui a pierdut până acum doar două partide.
Daca ti-a placut articolul, urmareste REALITATEA.NET pe FACEBOOK!

Lovitură pentru furnizorii de gaz: Statul poate fixa preţurile şi după liberalizare
1 EUR= 4.3533 RON 






Gheorghe Hagi si-a sarbatorit ziua in direct la...
Gheorghe Hagi, de ziua lui la Realitatea TV
Alpinistul Coco Galescu
Simona Amânar
Victoria Blohina l-a atacat pe Piţurcă la...
Coş uluitor marcat de LeBron James









Feedback

