Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

60 de capete de om, descoperite pe un aeroport din SUA

Angajţii de la aeroportul Arkansas au descoperit 60 de capete umane săptămâna trecută, după ce au observat că un container nu era împachetat corespunzător.

Angajaţii aeroportului din Arkansas au intrat în panică la vederea capetelor de om
Angajaţii aeroportului din Arkansas au intrat în panică la vederea capetelor de om / FOTO: Grup RC

Angajaţii de la Southwest Airlines au descoperit săptămâna trecută un pachet împachetat neglijent, în care se aflau capete de oameni. După ce au anunţat poliţia, capetele au fost predate la morga locală, relatează Daily Telegraph.

"Practic erau în containere de plastic, cu capace care nu erau închise etanş", a declatat medicul Garland Camper, de la morgă. "Erau lipite cu bandă adezivă, cu informaţii minime în legătură cu ce se află înăuntru", a adăugat el.

Poliţia a determinat că, de fapt, capetele urmau să fie trimise la institutul Medtronic din Forth Worth (Texas), unde neurochirugii urmau să le folosească pentru a studia diverse proceduri.

Medtronic, cea mai mare companie independentă de dispozitive medicale, a folosit o societate din Arkansas pentru a furniza şi expedia capetele.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro