Fii la curent cu cele mai importante ştiri ale zilei
REALITATEA.NET pe Facebook REALITATEA.NET pe Twitter REALITATEA.NET pe Pinterest REALITATEA.NET pe RSS REALITATEA.NET pe Newsletter REALITATEA.NET pe Youtube

42 dintre participanţii la mitingul de luni din Capitală au fost amendaţi cu câte 500 de lei

La miting au participat peste peste 100 de membri ai unor ONG-uri cu profil ecologist. Aceştia au protestat faţă de propunerile de modificare a Ordonanţei de urgenţă 114/2001, despre care afirmă că "pot aduce grave prejudicii spaţiilor verzi".

Peste 100 de membri ai unor ONG-uri cu profil ecologist au participat la un miting neautorizat, în Capitală
Peste 100 de membri ai unor ONG-uri cu profil ecologist au participat la un miting neautorizat, în Capitală / FOTO: Realitatea Tv

42 dintre protestatarii care au blocat temporar circulaţia, luni, în Capitală, în faţa Palatului Parlamentului, au fost amendaţi de Jandarmerie cu câte 500 de lei pentru că au participat la un miting neautorizat, au declarat, pentru NewsIn, oficiali din Jandarmerie.

La miting au participat peste peste 100 de membri ai unor ONG-uri cu profil ecologist. Aceştia au protestat faţă de propunerile de modificare a Ordonanţei de urgenţă 114/2001, despre care afirmă că "pot aduce grave prejudicii spaţiilor verzi".

Ordonanţa are ca scop modificarea şi completarea unei alte ordonanţe (nr. 195/2005) privind protecţia mediului.

print
Upload fişiere:



Trimite
CELE MAI NOI ŞTIRI
CELE MAI CITITE ŞTIRI 3h 24h 7z 30z
REALITATEA LOCALA »
SC Realitatea Media SA se afla in procedura insolventei reglementata de Legea nr. 85/2006, in conformitate cu incheierea de sedinta din data de 07.09.2011, pronuntata de Tribunalul Bucuresti – Sectia a VII-a Comerciala in dosarul nr. 58935/3/2011.

CNA- Consiliul National al audiovizualului: Bd. Libertatii nr.14, sector 5, cod 050706, Bucuresti www.cna.ro